Beyin ve Sinir Cerrahisi Alanında Sunduğumuz Hizmetler

Anasayfa Hizmetlerimiz

Sunduğumuz Hizmetler Nelerdir?

Tüm hizmetlerimde kullanılan ekipmanlar en son teknolojik materyallerden oluşmaktadır. Çünkü insan sağlığında, “Beyin ve Sinir Cerrahisi” gibi son derece hassas bir alan için kullanılan cihaz ve ekipmanların modern olması çok önemlidir.

Full Endoskopik Diskektomi (Tam Kapalı Bel Fıtığı Ameliyatı)

Birçok hasta tekrarlayan ağrılardan, uzun iyileşme süreçlerinden ve enfeksiyonlardan şikâyetçidir. ‘Tam Kapalı’ bel fıtığı ameliyatı tüm bu şikâyetleri azaltmaktadır.

UBE Omurga Cerrahisi

Unilateral Biportal Endoskopi (UBE) cerrahi yöntemi ile omurgaya 5 ve 8 mm’lik iki adet delikten girilerek operasyon yapılır.

Mikroskopik Diskektomi

Açık cerrahiden sonra ilk çıkan etkili yöntemdir. Cilt 2-2,5 cm'lik bir kesiden girildikten sonra kaslar kemiklerden sıyrılır.

Bel Kayması (Spondilolistezis)

Bel omurlarının birbirlerinin üzerinde normalden fazla hareket etmesiyle bacağa inen sinirlerin sıkışmasına neden olması durumlarında bel kaymasını durdurmak gerekir.
Bu ameliyatta kapalı olarak sıkışıklık giderildikten sonra yine kapalı olarak ciltten küçük kesiler yapılır ciltten vidalar omurgaya Navigasyon teknolojisi ile kusursuz olarak yerleştirilir.

Omurilik Tümör Ameliyatları

3 Tesla MR cihazının yüksek çekim gücüyle görüntülenen MR’lar ile tümör sınırları kusursuz olarak ortaya konur ve tedavideki başarı oranı arttırılır.

Kapalı Bel Kırığı Ameliyatları

Omurga kırıklarının büyük çoğunluğu artık doğru teknikler ve teknoloji ile tam kapalı kemik çimento enjeksiyonu ile tedavi edilebiliyor.

Servikal Diskektomi Ameliyatları

Unilateral Biportal Endoskopi (UBE) cerrahi yöntemi ile benzer bir şekilde servikal bölgeye 5 ve 8 mm’lik iki adet 1 cm delikten girilerek, kas ve dokular kesilmeden endoskopi yöntemi yapılarak operasyon gerçekleştirilir.

Hidrosefali Ameliyatları

3 Tesla MR cihazında beyin omurilik sıvısı dolamının nerede sıkışıp engellendiği tespit edilir.

Tüm Omurga Bozuklukları ve Yaralanmaları

Modern teşhis ve tanı cihazları ile hassas tespit yapılmalıdır.

Kafa Travmaları

Kafa travmaları ise omurga travmalarına benzer sebeplerle ortaya çıkar. Ancak 15-24 yaşlarında daha sık görülür ve erkeklerde kadınlara oranla 2-3 kat daha fazla görülür. Kafa travmalarında da tanı hızlı ve etkin olmalıdır.

Pediyatrik Nöroşirürji

Doğuştan gelen bozukluklar, meningomiyelosel, kraniosinostoz hastalıklarını kapsamaktadır.

Beyinde Anevrizma

Beyin anevrizması beyindeki kan damarlarında çıkıntı ya da balonlaşma olmasıdır.

Beyinde Damarsal Bozukluklar

Beyin damarlarının çeşitli patolojik durumlar nedeni ile daralması, tıkanması veya yırtılarak kanın damar dışına çıkması sonucu oluşan durumlardır.

Periferik Sinir Cerrahisi

Sinirlerin basısı ile oluşan tuzaklanma sendromlarının (örn. Karpal tünel sendromu vb.), travmatik kesilerinin, tümörlerinin cerrahi tedavisi olarak tanımlanır.