Tam Kapalı Bel Fıtığı Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Tam Kapalı Bel Fıtığı Ameliyatı Nasıl Yapılır

Bu makalemde, Tam Kapalı Bel Fıtığı Ameliyatının nasıl yapıldığı konusunda sizlerin kafanızdaki bir çok soru işaretini aydınlatmak istiyorum. Öncelikle şunu belirteyim ki Tam Kapalı Bel Fıtığı Ameliyatını alanında uzman bir doktor tarafından en modern ve donanımlı bir ortamda gerçekleştirilmelidir. Tam Kapalı Bel Fıtığı Ameliyatını gerçekleştirmek için Beyin ve Sinir Cerrahisi alanında uzmanlaşmış ve kendini full endoskopik tekniklerle geliştirmiş doktor seçimi büyük önem taşımaktadır.

Bel fıtığı ağrıları hayatınızı kabusa çevirmeden Beyin ve Sinir Cerrahisi alanında uzmanlaşmış bir doktora danışmalısınız…

 

Tam Kapalı Bel Fıtığı Ameliyatı yaklaşık olarak 30 ila 45 dakika kadar sürmektedir. Hastalar ameliyattan hemen sonra yürüyüp, ameliyattan 2 saat sonra taburcu olabilmektedirler.

Tam Kapalı Bel Fıtığı operasyonlarının tümünde bel bölgesine, arka, yan veya arka-yan kısımdan endoskopik olarak giriş yapılır. Bu giriş yapılan kesinin boyutu 0,5 cm’dir. Tam Kapalı Bel Fıtığı Ameliyatları lokal anestezi,  genel anestezi veya epidural(spinal) anestezi altında gerçekleştirilir. Transforaminal teknikte, hastanın belinin yan tarafından lokal anestezi ile sadece endoskobun girdiği cilt alanı uyuşturularak yapılır. Böylece özellikle ileri yaşta ve yandaş hastalıkların var olduğu durumlarda genel anestezi riski ortadan kaldırılmış olacaktır.

Tam Kapalı Bel Fıtığı Ameliyatı Nasıl Yapılır?
Tam Kapalı Bel Fıtığı operasyonlarının tümünde bel bölgesine, arka, yan veya arka-yan kısımdan endoskopik olarak giriş yapılır

 

Tam Kapalı Bel Fıtığı Ameliyatında doktor, 5 mm’lik kesiden endoskop ile girilerek fıtıklaşmış disk alanına ulaşılarak fıtık çıkarılır. Endoskop yardımı ile cerrahi işlem uygulanacak saha, yüksek çözünürlük, yüksek aydınlatma ve açılı kamera özellikleri sayesinde çok net bir şekilde gözlemlenir.

Tam Kapalı Bel Fıtığı Ameliyatı hakkında açıklamaları Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Murat Sayın’dan dinleyelim:

 

Tam Kapalı Bel Fıtığı Ameliyatının en önemli avantajı, mikrodiskektomide zorunlu olan kas doku sıyırması ve kemik doku açılımı gerektirmemesidir. Yani dokuya son derece saygılı bir operasyondur. Böylece tam kapalı bel fıtığı ameliyatı sonrası bel ağrısının çok daha az olması ile hastanın erken hareketlenerek günlük yaşama çok daha çabuk katılabilmesini sağlar.

Bu sebeplerle tam kapalı bel fıtığı ameliyatı, hasta konforunun son derece yüksek olduğu bir ameliyattır.

Tam Kapalı Bel Fıtığı Ameliyatı sonrası hastalar çok kısa sürede sağlıklarına kavuşurlar. Çok geç olmadan doktorunuza danışın…

 

Hastalarıma ameliyat sonrası evlerinde 5 gün boyunca sakin ve ılımlı, sık sık yapılan yürüyüşlerle bir istirahat dönemi öneriyorum. Bu süreç içinde hastalarım her türlü kişisel gereksinimlerini kendileri karşılayabilmektedir. Ofis çalışanları 4. Gün sonunda, ağır işte çalışanlar 4. hafta sonunda işlerine dönebilmektedir.

Eğer bel fıtığı ağrılarından şikayet ediyorsanız hiç vakit kaybetmeden alanında uzman bir hekime müracaat etmelisiniz.

Tam Kapalı Bel Fıtığı Ameliyatı ücretleri için çekinmeden bizlere danışabilirsiniz.

Buraya tıklayarak iletişim sayfamızdan telefon numaralarımıza ulaşarak bizi arayın…

Hepinize sağlık dolu günler dilerim…