Doç. Dr. Murat Sayın Kimdir?

Home Özgeçmişim
Dr. Murat Sayın - Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı
Dr. Murat Sayın - Tanıtım Videoları

Doç. Dr. Murat Sayın
Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı

1975 yılında Hollanda da doğdum. İzmir Atatürk Lisesinden 1994 yılında, Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesinden 2000 yılında mezun oldum. 2001 yılında Dokuz Eylül Üniversitesinde Fizyoloji Doktorasına başladım. 2002 yılında Celal Bayar Üniversitesi Beyin ve Sinir Cerrahisi eğitimime başladım. 2005 yılında Ankara Üniversitesi Beyin Cerrahisi kliniğinde 6 ay çalıştım. 2009 yılında uzmanlık eğitimimi tamamladım.

2011 yılında İsviçre de Prof.Dr.Hansjoerg Lue yanında minimal invaziv omurga cerrahisi ve endoskopik cerrahi eğitimime başladım. 2014 yılında ABD de Miami Üniversitesinde Prof.Dr. Micheal Wang ile endoskopik omurga girişimleri ve Prof.Dr. Jacques Morcos ile endoskopik beyin girişimleri alanında çalıştım.

2015 yılında Macaristan Budapeşte’de Prof.Dr. Peter Varga ile omurga tümörleri alanında ileri eğitimlerimi tamamladım. 2019 yılında Doçentlik ünvanını almaya hak kazandım. Uzmanlık eğitim sürecinde Avrupa Beyin Cerrahları Birliği (EANS) sertifika programına kabul edildim ve dört yıllık sertifika programını tamamladım.
2019 yılında Avrupa Birliğinde geçerli olan Avrupa Beyin Cerrahisi Board sınavlarını (European Board of Neurosurgery) başarı ile tamamladım. Avrupa Omurga Cerrahları Birliği (Eurospine) sertifika ve sınavlarını tamamlayarak European Spine Diplomasını almaya hak kazandım. 2011 yılından beri ISIS üyesi olarak tüm omurga ağrılarına enjeksiyon tedavileri uygulamaktayım.

Ulusal ve uluslararası birçok kongre, kurs ve sempozyumda konuşmacı ve eğitmen olarak görev aldım. Akademik çalışmalarım birçok ulusal ve uluslararası dergi ve kitaplarda yayınlanmıştır.Türk Nöroşirürji Derneği, Türk Omurga Derneği, EANS, ISIS (Uluslararası Omurga Girişim Derneği), ISMISS (Uluslar arası Minimal invaziv omurga girişimleri derneği), WESS (Dünya Endoskopik Omurga Derneği) ve Eurospine üyesiyim.

Murat Sayın - DoktorTakvimi.com

DOÇ. DR.
MURAT SAYIN
BEYİN ve SİNİR CERRAHİSİ UZMANI

Bilimsel ve teknolojik gelişmeleri takip ederek, sektörde “ÖNCÜ” uygulamalarla fark yaratan, “GÜVENİLİR” ve “ULUSLARARASI STANDARTLARDA” sağlık hizmeti sunmayı ilke edinmiş hastanemize bekleriz.

Dr. Murat Sayın - Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı

Görüşlerinizi, istek ve şikayetlerinizi bizlere iletebilirsiniz...

    Sağlığın Başlangıcı Hastalığı Tanımaktır.

    Hemen Randevu Alarak Erken Teşhisle Sağlığa Merhaba Deyin.