İzmir Tam Kapalı Bel Fıtığı Ameliyatı Fiyatları

İzmir Tam Kapalı Bel Fıtığı Ameliyatı Fiyatları Ne Kadardır?

İzmir Tam Kapalı Bel Fıtığı Ameliyatı 2021 yılı fiyatlarından bahsetmeden önce bu ameliyatı kısaca anlatmak istiyoruz. Bu operasyonda uygulanan yöntemleri doğru anlamak Tam Kapalı Bel Fıtığı Ameliyatı fiyatlarının da ifade edilmesi sırasında adı geçen teknik detayların anlaşılmasında fayda sağlayacaktır.

Sağlık En Büyük Hazinedir!

 

Tam Kapalı Bel Fıtığı Ameliyatı diğer adı ile Full Endoskopik Diskektomi, hastanın arka veya yan tarafından 5 mm’lik bir kesiye endoskop araç  girişi yapılması ile gerçekleştirilir. Burada kullanılan endoskopik cihazlar son derece modern ekipmanlardan oluşur. Endoskopun ucunda ameliyatı yapan doktorun operasyonu takip etmesi için gerekli olan yüksek çözünürlükte bir açılı bir  kamera bulunmaktadır. Bu açılı kamera sayesinde girilen alanın çok ötesinde bir görüş imkanı sağlanmış oluyor.  Tüm ameliyat seyri bu kamera sayesinde son derece hızlı ve emin bir şekilde gerçekleştirilir. Fıtıklı parçanın tamamen uzaklaştırılması sağlanır.

Mikro Cerrahi Bel Fıtığı Ameliyatından farklı olarak kas ve kemik dokusu sıyrılmadığı, kemiğe zarar verilmediği  için dokulara karşı “en duyarlı ve en modern” operasyonlardan birisi Tam Kapalı Bel Fıtığı Ameliyatıdır.

Hastalar ne zaman taburcu ediliyor?

Dokular hasara uğramadığı ve endoskoplu kamera ve ekipman ile operasyon gerçekleştirildiği için hastalar ameliyattan sonra hemen yürüyüp, aynı gün 2. Saatte sonra taburcu olabilmektedirler.

Tam Kapalı Bel Fıtığı Ameliyatı sonrası hastalar aynı gün 2 saat sonra taburcu olabilmektedir

 

Hastalarımızın taburcu edildikten sonra evlerinde “5 gün boyunca ağır iş yapmadan” sadece yürüyüş yapmalarını ve dinlenmelerini istiyoruz.

Hastalar ne zaman banyo yapabilirler?

5. Gün sonunda banyo yapabilmektedirler.

Hastalar ne zaman işlerine dönebiliyorlar?

Eğer hastamız ofis işleri vb. tarzda fazla efor sarf etmeyeceği, ağır olmayan işlerde çalışıyorlarsa 4. Günden sonra işe başlayabilirler. Daha ağır işlerde çalışanlar, bedensel yük altında efor gerektiren durumlar söz konusu ise hastalarımıza 4 haftadan önce işe başlamamalarını önermekteyiz. Unutulmamalıdır ki her ne kadar fıtıktan kurtulmuş olunsa da vücudun tam olarak güçlenmesi için verilen bel güçlendirme egzersizleri  yapılması çok büyük önem arz etmektedir.

Tam Kapalı Bel Fıtığı Ameliyatında kullanılan ekipmanlar fiyatları etkilemektedir

Tam Kapalı Bel Fıtığı Ameliyatı Ücreti Ne Kadardır?

Bu konuda yukarıda bahsettiğimiz “ameliyatta kullanılan ekipmanlar, ameliyat yapılan donanımlı, steril ve modern bir hastane ortamı, ameliyatı gerçekleştiren uzman doktorun deneyimi” Tam Kapalı Bel Fıtığı Ameliyatı ücretlerinde en önemli etkenlerdir. Tam kapalı bel fıtığı ameliyatlarında tamamı ithal sarf malzemeleri  kullanılmaktadır.

Sağlık işi asla hafife alınmamalıdır!

Elbette yapacağınız harcamanın en az olmasını istiyorsunuz fakat daha az ödemek bazen pişmanlık da getirebilir. Beyin ve Sinir Cerrahisi alanında tamamen uzmanlaşmamış kişiler tarafından, eski teknoloji kullanan ve hijyen konusunda yetersiz ortamlarda yapılan operasyonlar geri dönüşü olmayan ağır sonuçlara neden olabilir! Lütfen alanında uzman hekimlere danışarak karar alınız!

Yılların deneyimi ve hastalarının memnuniyeti ile daha iyiyi hedefleyen, bu amaçla dünyanın birçok ülkesine en iyi ve en yeni ameliyat tekniklerini öğrenip ülkemize getirmiş olan Doç. Dr. Murat SAYIN, İzmir’de Beyin ve Sinir Cerrahisi, Tam Kapalı Bel Fıtığı Ameliyatı, Bel Fıtığı Doktoru, Kapalı Bel Kırığı ve Kapalı   Bel Kayması Ameliyatı,Full Endoskopik Diskektomi, tedavilerini İzmir Alsancak’ta bulunan özel muayenehanesinde hastalarına profesyonel olarak destek vermektedir.

Tam Kapalı Bel Fıtığı Ameliyatı ücretleri için çekinmeden bizlere danışabilirsiniz.

Buraya tıklayarak iletişim sayfamızdan telefon numaralarımıza ulaşarak bizi arayın…

Hepinize sağlık dolu günler dilerim…