İzmir Tam Kapalı Bel Fıtığı Ameliyatı

İzmir’de Tam Kapalı Bel Fıtığı Ameliyatı konusunda araştırma yapıyor olabilirsiniz. Tam Kapalı Bel Fıtığı Ameliyatı günümüzde uygulanan en modern ve dokuya en saygılı operasyondur. İzmir’de yaşıyorsanız ve Tam Kapalı Bel Fıtığı Ameliyatı hizmeti sunan güvenilir ve tecrübeli bir kaynak arıyorsanız doğru adrestesiniz. Bizimle iletişime geçerek de İzmir’de Tam Kapalı Bel Fıtığı Ameliyatı ve İzmir’de Tam Kapalı Bel Fıtığı Ameliyatı Fiyatları gibi konularda detaylı bilgi alarak karar vermenizi kolaylaştırabilirsiniz.

Öncelikle Tam Kapalı Bel Fıtığı Ameliyatını İzmir’de ve yakın çevresinde ikamet edenler için açıklama isterim.

Bel Fıtığı Kaderiniz Değildir! Tedavi olmak sizin elinizde...
Bel Fıtığı Kaderiniz Değildir! Tedavi olmak sizin elinizde…

Tam Kapalı Bel Fıtığı Ameliyatı Nedir?

Bel Fıtığı Ameliyatlarında daha önceden uygulanan ve klasikleşmiş cerrahi yöntemlerde hem hastanın iyileşme süresi oldukça uzuyordu hem de fıtıklaşmış bölgenin çıkarılması daha da zahmetliydi. Çünkü bel fıtığı ameliyatı için ciltte büyük bir kesik açılıyor, kaslar kemikten sıyrılıp koparılıyor, kemiğin bir bölümünün çıkarılması ile ancak fıtıklaşmış bölgeye net olarak ulaşılabiliyordu.

Günümüzde Tam Kapalı Bel Fıtığı Ameliyatı İçin Modern Teknikler Uygulanmaktadır

Klasik Yöntemlerle Uygulanan Tam Kapalı Bel Fıtığı Ameliyatı

Bu klasik işlemin sonunda fıtık çıkarılsa bile dokuya da tahribat verildiği için hastanın konforu oldukça düşüyordu. Hastanın konforunun artması ve cerrahi müdahalenin modern tıbbın da yardımı ile gelişmesi gerekliydi. Tam Kapalı Bel Fıtığı Ameliyatı 1990’lı yılların sonuna doğru gelişmeye başladı. Kapalı olarak adlandırılan mikro cerrahi ile 10-20 cm’lik yaralar, 5-10 cm’ye kadar küçülmüştü.

Günümüzde Tam Kapalı Bel Fıtığı Ameliyatı Nasıl Uygulanıyor?

Günümüzde en son teknoloji ile Beyin ve Sinir Cerrahisi alanında uzmanlaşmış doktorlar tarafından yapılan Tam Kapalı Bel Fıtığı Ameliyatlarında belin yan veya arka-yan kısmından 0,3-0,5 cm’lik bir kesiden  endoskop ile giriş yapılarak gerekli işlemler uygulanır. Bu işlemler için giriş yaptığımız endoskopun ucunda bulunan kamera sayesinde vücut içerisindeki anatomik boşluklardan ilerlenerek dokulara zarar vermeden görüntüleme işlemi gerçekleştirilmiş olur.

Fıtıklaşmış parça endoskop yoluyla dikkatli bir şekilde bulunduğu bölgeden alınır. Bu müdahale sırasında kanama yok denecek kadar azdır.

Tam Kapalı Bel Fıtığı Ameliyatı sonrası hastalar çok kısa sürede normal yaşantılarına dönmektedir

Tam Kapalı Bel Fıtığı Ameliyatında En Çok Öne Çıkan Avantajlar

  • Tam Kapalı Bel Fıtığı Ameliyatını olmak isteyen hastalar aynı gün taburcu olabilirler.
  •  Ameliyat sonrası hastalarda herhangi bir ağrı duyusu olmamaktadır.
  • Oluşabilecek ağrı ve sancılar, basit ağrı kesiciler ile giderilir.
  • Hastalar 3. günün sonunda banyo yapabilirler.

Tam Kapalı Bel Fıtığı Ameliyatı yaklaşık olarak 30 ila 45 dakika arasında sürmektedir. Dokuya son derece saygılı bir işlem uygulandığından hastanın 2 saat sonra taburcu edilmesi sağlanır. Çok nadiren hastaların 1 gün daha gözetim altında kalması gerekebilir. Operasyonda lokal anestezi seçeneği de bulunduğundan, genel anestezi alamayacak ağır kalp, akciğer, diyabet, aşırı kilolu  hastalar için anestezi  risk durumu da ortadan kaldırılabiliyor.

Tam Kapalı Bel Fıtığı Ameliyatı Sonrası Hastalar 2 Saat İçinde Taburcu Edilir

Tam Kapalı Bel Fıtığı Ameliyatı Sonrasında

  • Hastalar ameliyat sonrası ilk  5 gün boyunca serbestçe yürüyebilir ya da yatabilirler ancak oturmamalıdırlar.
  • Sadece yemek yemek ve tuvalet ihtiyaçları için  Her türlü kişisel ihtiyaçlarını kendileri karşılayabilirler.
  • Ofis ortamında çalışanlar 4. Gün sonunda, ağır işte çalışanlar ise 4. hafta sonunda işlerine dönebilmektedir.

Tam Kapalı Bel Fıtığı Ameliyatı İzmir’de sayılı doktorlar tarafından uygulanmaktadır. Bu uygulamayı özellikle alanında uzman ve deneyim kazanmış hekimler gerçekleştirmelidir.

Doç. Dr. Murat SAYIN, Beyin ve Sinir Cerrahisi alanında İzmir’de, Alsancak’ta bulunan muayenehanesinde hastalarına şifa dağıtmak üzere görev yapmaktadır. Yılların deneyimi ve hastalarının memnuniyeti ile daha iyiyi hedefleyen Doç. Dr. Murat SAYIN,  Beyin ve Sinir Cerrahisi, Tam Kapalı Bel Fıtığı Ameliyatı, Bel Fıtığı Doktoru, Kapalı Bel Kırığı ve Kapalı Bel Kayması Ameliyatı, full endoskopik diskektomi tedavilerini İzmir Alsancak‘ta bulunan özel muayenehanesinde hastalarına profesyonel olarak destek vermektedir.

Hepinize sağlık dolu günler dilerim…